Před nějakou dobou vyšla druhá edice skvělé knihy Agile Web Development with Rails od vydavatelství Pragmatic Programmers. Na rozdíl od první edice je psána pro nové Ruby on Rails 1.2, které jsou v současné době jako Release Candidate 2. Neboli zatímco většina české počítačové literatury nezvládá popisovat ani aktuální verzi, tak tahle popisuje verzi, která aktuální teprve bude. Je toho dosaženo pomocí úzké spolupráce autora knihy s vývojáři Ruby on Rails, kdy se kniha upravovala podle postupného přidávání nových funkčností (respektive David Heinemeier Hansson, autor Ruby on Rails, je přímo uvedený jako spoluautor knihy). Druhá edice si drží vysokou úroveň a kromě novinek ve verzi 1.2 rozšiřuje například části o automatických testech, migracích nebo AJAXu.
Osobně jsem sáhnul po PDF verzi, ($23,50), protože jsem chtěl vyhledávání a mám rád její pohodlné funkčnosti jako křížové odkazy v dokumentu, odkazy přímo na stažení příkladů a na externí zdroje, kvalitní obsah vždy po ruce v levém panelu atd. Pokud byste chtěli papírovou verzi, tak doporučuju raději z Amazonu, kde je o třetinu levnější ($26,37).

žádný komentář k “Agile Web Development with Rails 2nd edition”
  1. [...] a obratem vám přijde odkaz ke stažení. Knížka mi přišla kvalitní, ne tak rozsáhlá jako Agile Web Development with Rails 2nd edition, ale pro začátečníky v Ruby on Rails rozhodně použitelná (trochu více se o tom rozepsal [...]

  2.  
Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »