Jak je z názvu asi patrné, tak první příspěvek bude typu troubleshooting, neboli když se něco pokazí. V tomhle případě za to mohla moje úchylka na nové verze čehokoliv. Operačních systémů, programů, knihoven nebo v případe iPhone firmwaru. iPhone od Ježíška byl s firmwarem 1.1.1, který obsahuje pár milých změn oproti předchozímu 1.0.2. Na druhou stranu už ale existoval firmware 1.1.2, který žádné hmatatelné změny nepřináší, ale je prostě novější. A přestože jsem si říkal „vykašli se na to, máš iPhone 4 dny a hned se v něm chceš vrtat“, tak jsem to samozřejmě nakonec musel zkusit. Výsledek se dal čekat – něco se pokazilo a iPhone skončil ve stavu „těžítko“.

Následovalo asi 6 hodin usilovné snahy dostat vše do původního stavu, tedy alespoň zpět k firmwaru 1.1.1 (teď už by to trvalo asi čtvrt hodiny, ale po bitvě je každý generál). Asi netřeba říkat, že bez Googlu by to nešlo, díky němu jsem prošel tuny návodů a fór. Na druhou stranu teď můžu trousit rozumy zase v další oblasti, která nikoho moc nezajímá :-) Co jsem potřeboval jsem nakonec shrnul do dvou příspěvků na iPhone.cz fóru:

 1. DFU mód jednoduše a pro amatéry (DFU mód je „záchranný“ režim iPhone)
 2. Aktivace a odblokování 1.1.1 s nefunkčním *#307#
Odpovědi k “Dostáváme iPhone do funkčního stavu, aneb nevrtejte se v něčem, co funguje”
 1. iphone napsal:

  iPhone je možné používat i u nás? U českých operátorů?

 2. Láďa napsal:

  Je, ale není to úplně jednoduchý. Pro verze prodávané po 45. týdnu s firmwarem 1.1.2, tzv OOB (out-of-box) 1.1.2 zatím není známý SW hack telefonní části a je nutný použít nějakou ze speciálních SIM karet (jejich přehled je třeba na iphone.cz).
  Starší verze jdou odblokovat a když víš, jak na to, tak je postup celkem triviální. Dokonce je možné je upgradovat až na 1.1.2, jenom mě se to úplně nepovedlo :-)

 3. codeeas napsal:

  Někde jsem četl že ipod touch i iphone mají funkci vrátit do původního stavu, přes iTunes, tam je nějaký „recovery mode“.

 4. Láďa napsal:

  Přesně tak, to je ten tzv. DFU mód, ve kterém je možné pomocí iTunes obnovit firmware. Původním stavem v tomhle případě je ale stav před aktivací, jailbreakem a odblokací na všechny SIM, takže zbývá ještě trochu práce.
  Naštěstí existují automatické nástroje jako iDemocracy, které všechno potřebné zabalí do jednoho balíku společně se step-by-step návodem.

 5.  
Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »