Apple sice na podporu témat jaksi zapomněl, ale komunita opět zasahuje, aby problém napravila. A přestože přizpůsobování vzhledu čehokoliv mi nic neříká, moje Windows mají nudné modré pozadí a jak dostanu telefon z prodeje, takový zůstane, tak v případě iPhonu jsem se rozhodl udělat změnu. Hlavně některé výtvory opravdu stojí za to!

Instalace a Nastavení SummerBoardu

SummerBoard naleznete v Installeru, v kategorii System. Na fórech je dost zmínek, že způsobuje pády ostatních aplikací, mě ale fungovala verze 3.0.0 perfektně (s firmwarem 1.1.1). Zároveň doporučuji nainstalovat Customize z kategorie Utilities. Po instalaci SummerBoardu je potřeba iPhone restartovat (vypnout/zapnout). Instalace témat se provádí opět v Installeru, všechny jsou v kategorii Themes (SummerBoard).

Po restartu a instalaci témat klikněte SMBPrefs,. Nejzajímavější je samozřejmě položka Theme, ve které témata vybíráte a potom Skip Last Row, ve skupině Advanced. Některá témata totiž obsahují jenom ikony pro základní aplikace, takže je efektnější nechat všechny další zobrazovat na další stránce. Pokud téma obsahuje ikony pro alespoň 16 vašich aplikací, tak jí můžete nechat vypnutou a změnit jejich pořadí pomocí Customize.

Pro screenshoty klikněte na pokračování článku (nechtěl jsem je dávat na hlavní stránku, jelikož mají dohromady skoro 1,5MB).

Témata

Zde je první dávka screenshotů, hlavně ty, které mě nějakým způsobem zaujaly (ať už zpracováním nebo originalitou). Screenshoty jsem bral vždy z první obrazovky, takže někdy obsahuje 16 a někdy 12 ikon. Kromě základních aplikací mám doinstalován ještě terminál, Services, Flashlight, ScreenShot, Apollo IM, Customize a Lights Off (a samozřejmě SummerBoard). U Lights Off jsem neřešil, jestli je pro to ikonka, jde sice o první nativní aplikaci pro iPhone, ale popravdě jako puzzle moc dlouho nevydrží.

1984

SummerBoard - 1984


„Retro“ téma ze starých Maců. Obsahuje všechny ikony kromě ScreenShot a Flashlight.

Doodles

Doodles


Takhle to vypadá, když si děti čmárají, ale musí se to umět. Obsahuje všechny ikony.

Lithe

Lithe


Nápadité téma, vídané často na netu. Ikon bohužel chybí dost – Services, terminál, Apollo, Flashlight a ScreenShot.

Louie Mantia – Renaissance

Louie Mantia - Renaissance


Asi nejoriginálnější téma. Bohužel obsahuje jenom základní ikony, což se ale dá ošetřit vynecháním řádku.

my fiRst tHeem

my fiRst tHeem


Další dobrý nápad, nějak podobně kreslím já, bohužel neumím kreslit špatně tak dobře :-) Všechny ikony kromě Flashlight.

Mystique

Mystique


Modré téma s průhlednými ikonami. Všechny ikony kromě ScreenShot.

NEONstandard

NEONstandard


Neony, spousta neonů! Chybějí bohužel kromě klasických Flashlight a ScreenShot i Services a terminál, což zamrzí. Ikony jsou tady proto trochu přerovnaný.

PlainJainDim

PlainJainDim


Další vítěz v počtu ikon, všechny. Téma obsahuje transparentní ikony, aby bylo vidět pozadí. Podobná témata jsou PlainJain a BlackJainDim.

Prado

Prado


Zajímavé téma, i když ikony semtam připomínají něco jiného. Opět pouze základní sada.

UnL0CkER

UnL0CkER


Moc dobře zpracované téma, všechny ikony kromě ScreenShot.

Další témata

Na další témata se můžete podívat do galerie na iPhone.cz. Screenshoty jsou sice očividně starší, protože často nějaké ikony chybí, ale pro představu to stačí.

Odpovědi k “iPhone – témata pomocí SummerBoard”
 1. stazeni napsal:

  Chci se zeptat… v iphone mam na vyber v installeru verzi summerboardu 3.0 a 3.2 a u kazde mi to hlasi ERROR
  „Package download failed“ … da se to tam dostat i neak jinak?

 2. Láďa napsal:

  Dá, ale nevím jestli zrovna u Summerboardu to projde. Zkus se podívat na iPhone fórum, je dost pravděpodobný, že se tam už někdo s tímhle potkal.

 3. stazeni napsal:

  Tak summerboard uz tam mam… mam i customize ale kdyz ji spustim obevi se tam obrazek kurete a hodi me to zpet do zakladniho menu …

 4. Láďa napsal:

  Stále to samé – Phone fórum A jinak s novým FW už není Customize potřeba, tam je možné nevyhovující ikonky dát na další obrazovku.

 5. tema do iphonu napsal:

  Chtela bych se zeptat…v installleru jsem si nainstalovala summerboard a kdyz na nej kliknu tak se mi objeví Appearance a pod tím: Theme…atd… ale když kliknu na to Theme tak se mi nic neukaze (zadny tema které jsem pred tím stáhla)…Kdyz si ted nastavím nějakou tapetu tak se mi to automaticky nastaví i jako plocha za ikonkami ale ja bych tam radsi mela to Thema Doodles…nevíte jak na to?

 6.  
Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »