Dnes jsme asi po 3 týdnech vyřizování kvůli založení s.r.o. konečně vyrazili na obchodní rejstřík. Během té doby jsem si jako věrný zastánce informačních systému připadal jako úplný idiot. Z hromady papírů, které jsou pro podání na rejstříkový soud potřeba, jich totiž přibližně polovina pochází z jiných státních institucí. A tyhle instituce si mezi sebou nedokáží jednotlivé skutečnosti sdělit, musíte to udělat sami. Za svoje peníze a ve svém volném čase běháte od čerta k ďáblu, místo aby si to na soudu ověřili několika kliknutími. Osobně přeji každému voliči ČSSD, aby si musel tohle kolečko absolvovat nebo alespoň sám udělat obyčejné daňové přiznání, přehled pro správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu. Zkrátka žít s tímhle státním zmetkem, který tu ČSSD přes všechny svoje sliby posledních 8 let držela. Bohužel mám strach, že bych od nich chtěl trochu moc, protože většina z nich ani pořádně neví, jak vysoké platí daně (pokud je zrovna platí a neužívají si štědrého sociálního systému). Neboli odvody zaměstnavatele, co to je?

Samozřejmě mi je známé třeba že Ministerstvo spravedlnosti, které činnost rejstříkových soudů řídí, bylo před volbami obsazené Katarským šejkem Pavlem Němcem nebo že se zákonem daná doba pro zápis do rejstříku hodně snížila atd. Ale na 8 let vlády je to pořád dost mizerný výsledek, nemyslíte?

žádný komentář k “Nesnáším byrokracii, nesnáším ČSSD”
  1. capy napsal:

    Navrhuji, že další společnost co budeme zakládat založíme v jiné zemi nebo možná ještě lépe na jiné planetě nekde hodně daleko v hlubokém vesmíru…

  2.  
Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »