Píše se rok 2016 a Evropská Unie se poprvé shodla, že situace, při které každý stát zajišťuje kompletní ozbrojené síly, je nadále neudržitelná. Dalším logickým krokem tedy byla specializace – určité státy se budou starat o oblasti, ve kterých jsou jejich armády tradičně silné. Některé oblasti bylo poměrně jednoduché rozhodnout – Německo si vzalo na starost tankové jednotky, Rakousko horskou pěchotu, Švédsko letectvo, Polsko kozáky a Francie pěchotu. Francouzi sice posledních 50 let prohráli všechny války, ale to nevadí, protože novou evropskou taktikou je domluvit se s nepřítelem na generální stávce a v tom nemají Francouzi konkurenci. Nikdo ale nečekal, jak tuhý boj se strhne o námořnictvo – Anglie logicky argumentovala, že je to ostrovní země a tudíž má v námořnictvu dlouhodobou tradici. Toho se chytře chytili odstrčení Malťané a požadovali alespoň funkci zástupce velitele. Angličané to ještě zkoušeli vyřešit s odkazem na to, že oni na rozdíl od ostatních nějaké námořnictvo mají, druhá strana se ale nedala zahanbit a poukázala na nově spuštěný prototyp útočného kajaku, který má bojovou sílu maltského námořnictva přinejmenším zdvojnásobit. Pro jistotu ještě povýšili polovinu obyvatel Malty do hodnosti admirálů a argumentovali „rozsáhlými velitelskými strukturami“. Situace nezadržitelně spěla k patu …

V tu chvíli přišla zlatá chvíle pro Čechy a pod heslem „když se dva perou, třetí se směje“, začali hledat podporu pro svůj Plán. Jak se najednou hodilo, že pro účely pořádání Letních Olympijských her v r. 2060 bylo do Lipna navezeno 250 000 tun soli, 10 rejnoků a velryba Willy, což úředníkům z ministerstva pro místní rozvoj stačilo, aby mohlo být oficiálně prohlášeno za moře. Europoslancům připlavalo pár kapříků a za velitele námořních sil EU byl zvolen bývalý primátor Prahy Pavel Bém, který by jako aktivní sportovec měl zvládnout na lodi rozpoznat alespoň příď od zádě. Za hlavní přístav námořnictva EU byla zároveň vybrána Praha – Anglický argument, že jejich letadlové lodě se nevejdou pod Karlův most byl okamžitě smeten ze stolu s tím, že evropské námořnictvo musí být „malé, ale flexibilní“ a tudíž letadlové lodě stejně čeká sešrotování. Pavel Bém byl povýšen do funkce velkoadmirála a za vlajkovou loď evropského námořnictva byl vybrán Botel Racek, protože tam točí nejlepší pivo.

O měsíc představil svojí novou koncepci, kterou by se mělo evropské námořnictvo ubírat. Páteří se má stát plavidlo, které znal ze svého působení na pražském magistrátu nejlépe a tím je šlapadlo. Jeho přednosti jsou zřejmé na první pohled:

  • Pro svůj provoz nepotřebuje ropu ani ropné deriváty
  • Je vysoce manévrovatelné
  • Nezjistitelné radarem
  • Imunní proti torpédům
  • Snadno přizpůsobitelné pro různá použití

Poslední bod Pavel Bém prezentoval hned na několika možnostech:

Stíhací šlapadlo

Stíhací šlapadlo

Jak název napovídá, jeho hlavním využitím je boj proti jiným rychlým plavidlům nepřítele. Z toho důvodu je pouze dvojmístné a velice lehké.
Bohužel stále není vyřešeno, co má posádka dělat po dostižení nepřítele – současný plán počítá s tím, že nepřítel nebude smíchy schopen jakékoliv akce a nechá se prostě zajmout. Pro případ, že by tato taktika nefungovala, navrhují Bémovi poradci vybavit posádku dvěmi rotačními praky.

Transportní šlapadlo s úpravou do těžkých povětrnostních podmínek

Transportní šlapadlo s úpravou do těžkých povětrnostních podmínek

Toto šlapadlo je určeno pro transport výsadkových jednotek. Posádku tvoří dva muži, uveze až dva další vojáky a pro zajištění dostatečného komfortu posádky je vybaveno stahovací stříškou.

Letadlové šlapadlo

Letadlové šlapadlo

Pavel Bém samozřejmě nezapomněl ani představit náhradu za sešrotované letadlové lodě – šlapadlo pro letecké modely s krátkou dráhou startu. V tuto chvíli jde bohužel zatím pouze o studii.
Povšimněte si výřezu na zádi pro umístění katapultu, který letadlům dodá potřebnou rychlost ke startu.

Jak na tuto prezentaci reagovala Anglie bohužel nebylo možné zjistit, protože přerušila veškerý kontakt s Evropskou Unií a podle neoficiálních informací vyjednává o možnosti připojení k USA nebo alespoň k Vatikánu.

Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »