Dneska pravděpodobně padnul druhý kandidát na můj nový notebook – Sony Vaio. Mohla za to jinak milá slečna v Sony Centru, které jsem se ze zájmu zeptal, jaký poskytují k notebookům servis. Když mi hrdě sdělila, že poskytují dva roky záruku, tak jsem to ignoroval jako samozřejmost a zeptal se na podmínky záručních oprav. To už trochu znejistěla a přidala, že se vyřizují u firmy Getronics. Začínalo mi svítat a jenom jsem se ujistil, jestli za stejných podmínek jako normální reklamce, tedy do 30 dnů a jestli se dá případně připlatit si za lepší servis. Odpovědi byly „Ano“ a „Ne“ a aby mi ještě trochu zvedla náladu, tak přidala, že například náhradní notebook po dobu záruční opravy rozhodně nezapůjčují.
Bohužel to vypadá, že pro Sony jsou alespoň v České Republice notebooky „něco navíc“. Jsou tak drahé, že si je někdo jen tak nekoupí a řešit kvalitní servis pro těch pár ostatních se asi nevyplatí. Velká škoda, protože jinak mi Vaio notebooky připadají perfektní.

Odpovědi k “Sony Vaio – další kandidát na notebook z kola ven?”
  1. micz napsal:

    Mam firemni notebook vaio VGN S5HP. Po 4 tydnech mi nesel display. Oprava byla na vyzadani a trvala tyden, borci vymenili uplne vse. Asi za mesic jsem mel dalsi problem, to jsem se rozhodl odjet primo do Getronics. Oprava probehla jen ze znamosti obratem (mel jsem stesti i smulu v tom,ze jim ve stejnou dobu vyhorel sklad nahradnich dilu). Od te doby vse pracuje. Co se tyka notebooku, po druhe jej nevezmu. Jedine co je dobre je display. Ostatni je "pruser". Napriklad nejde prendat jednoduse disk, vypalovacka mi prestala pracovat na DVD. Jedina podpora je pro Microsoft. Instalace Linuxu je porod (zadny ovladac pro nestandardni display neexistuje) takze to castecne obchazim vmware. Co dodat. Sony v noteboocich je OMYL.

  2. Láďa napsal:

    Díky, to je rozhodně dobré vědět :-) Zatím je mírným favoritem Dell, ale ještě se na něj budu muset podívat – dost lidí třeba nadává na kvalitu displeje.

  3.  
Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »