Bran je jedna ze skupin, o kterých se normálně nedozvíte, pokud vám o nich někdo neřekne. V rádiu je nehrají, v Sazka aréně nevystupují, sekce „Média“ na jejich stránce je prázdná, ani na Vltavě CD nekoupíte – hrají bretonskou hudbu, která není zrovna IN. Bretonskou hudbu sice hrají i na nástroje, které podle mě moc bretonské nejsou (akordeon nebo baskytara), ale to jsem se rozhodl neřešit, protože se mi líbí.
V Balbínově poetické hospůdce v Praze dokázali vytvořit skvělou atmosféru, hlavně protože hrát je opravdu baví („Nevím jestli chcete přídavky, ale my chceme, takže vám ještě něco zahrajeme“). Bylo samozřejmě úplně narváno (neboli asi 70 lidí) a všichni se dobře bavili. Zkrátka pokud se vám budou ukázky z jejich CD líbit, tak se určitě na koncert vydejte – je ještě mnohem lepší (jenom si lístky raději kupte předem, hospůdka je opravdu malá).
Přestože jsem se setkal i s geniálním guvernérem Balbínovy poetické strany, tak mi nejvíc utkvěla v hlavě houslistka Markéta, která se celou dobu dokázala neuvěřitelně krásně usmívat. Jo a potom samozřejmě ta hudba…

Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »