Ne, opravdu nejde o kardinála Vlka a nějakého Tomáše „ze sůsední dědiny“. V obou případech jde o postavy z animovaných seriálů, které zná snad každý. Dnes si na iDnesu ale můžete přečíst, že oba museli podstoupit odvykací kůru. Neboli z Toma & Jerryho budou ve Velké Británii vystřiženy scény, ve kterých Tom kouří. Vlka to už potkalo dříve, prý měli „kvůli tomu problémy s prodejem seriálu v Evropě i v Americe“.

Je to skvělý příklad jak to dopadá, když se něco přežene. Sám nekouřím a kuřáky nechápu, dobrovolně si ničit zdraví a ještě za to platit mi přijde jako velká pitomost. Co se týče reklamy na cigarety, tak je mi vcelku ukradená – z vlastní zkušenosti vím, že mnohem víc zapůsobí na člověka kamarádi než nějaký pitomý kovboj na billboardu.
Nechápu ale proč řešit kreslené seriály? Co si tak vzpomínám, tak Tom byl „hodně příležitostný kuřák“ a když už si zapálil, tak to bylo v rámci děje, nikdy to nedělal jen tak pro efekt. Vlk naopak byl padouch a línej povaleč, ke kterému cigáro neodmyslitelně patřilo. Osobně mi přijde, že to je spíše odstrašující příklad (nekuř, nebo dopadneš jako vlk), než něco, co se může dětem zalíbit. Nedokážu si představit, že by přestal kouřit třeba Trautenberk a místo fajfky začal cucat lízátko.

Děti nemám a doufám, že ještě dlouho mít nebudu, ale určitě se nechci dožít doby, kdy jediný večerníček budou polititcky korektní sračky typu Teletubies.

Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »