Přestože se mi nechtělo, tak jsem se konečně rozhoupal k upgradu WordPressu na verzi 2.3.1. Nemám rád upgrady – až na pár věcí (Windows) udržuju všechno v přibližně funkčním stavu a chci, aby to tak zůstalo. Obavy z konce těchto šťastných časů ve mě ale neustále bojují s představou nových možností typu „Jo, mám verzi 23.8.333a, která konečně přináší nějakou-hrozně-důležitou-věc-bez-které-prostě-nemůžu-žít“ (jako třeba upozorňování na aktuální počasí ve Vladivostoku).

Z nadpisu a předchozího rádobyvtipného odstavce už vám ale musí být jasné, že WordPress je jiný a že všechny moje obavy byly zbytečné, protože celý upgrade probíhá takto:

  1. K vám domů přijede speciální „WordPress Upgrade Group“, složená z jednoho počítačového geeka s brýlemi o tloušťce neprůstřelného skla v autě George Bushe a dvou úžasných příslušníků opačného/stejného pohlaví (doplňte dle osobních preferencí).
  2. Geek se posadí k počítači a jde provádět svoje WordPress kung-fu, zatímco příslušníci opačného/stejného pohlaví se zatím starají o vaše maximální blaho. Za tímto účelem mají k dispozici sadu speciálně vybraných propriet – pivo, lak na nehty, vycpaný medvěd, živý medvěd, latexové oblečky, dort, fotky ostravských dolů, medvěd co sežral dort a má teď běhavku atd. (z toho vidíte, že členové WPUG myslí opravdu na všechno).
  3. Když je vše hotovo, tak na rozloučenou dostanete poukázku na výlet strojem času do příštího století na předvedení WordPressu 45.3.

Ok, takhle to taky nefunguje, ve skutečnosti s tím je trocha práce – stačí ale dodržovat „Preparing for 2.3“ a nemůžete nic zkazit. Osobně se mi osvědčil následující postup:

  1. Upgradujte pluginy. Stejně to pravděpodobně budete dělat, takže je lepší teď. Zkontrolujte si seznam pluginů kompatibilních s 2.3 a seznam témat kompatibilních s 2.3.
  2. Zazálohujte si databázi.
  3. Nahrajte na server novou verzi WordPressu a zkopírujte do ní ze staré wp-config.php, kompletní obsah adresáře wp-content a případné lokalizace ve wp-includes/languages + všechny další soubory, které jste vytvořili/změnili.
  4. Přehoďte verze a spusťte z prohlížeče skript wp-admin/upgrade.php.

Výsledkem by měla být funkční instalace WordPressu 2.3, která přináší hromadu nových vylepšení. Osobně sice velkou většinu z nich nikdy nevyužiji, ale ten pocit být opět IN za chvilku práce stál.

Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »